Aromaterápiás meleg olajos masszázs: így lazítsa el testét és elméjét fájdalmas gyúrás nélkül!
Az aromaterápiás masszázs, vagyis az illóolajos vagy aromaolajos masszázskezelés hatékony eszköz lehet a stressz, a feszültség oldására, a fáradtság megszüntetésére: ellazítja testét-lelkét egyaránt. Fontos szerepe lehet a megelőzésben, az egészség megőrzésében. Segíti az egészséges immunrendszert a fertőzések leküzdésében. Az aromás illóolajok nem csak a bőrön keresztül fejtik ki hatásukat, hanem illatanyagaiknak belégzése is fontos szerepet játszik a masszázskezelésben.
Aromaterápia? Illóolaj vagy zsíros olaj? Mi a különbség?
Az aroma jelentése illat, a terápia jelentése kezelés. Az aromaterápia egyik hatékony módszere az illóolajos masszázs, amelyben az illóolajak a bőrbe történő masszírozásakor fejtik ki pozitív hatásukat. Az illóolajok adják a növények virágainak, gyümölcseinek jellegzetes illatát. A növény fennmaradásában fontos szerepet játszó illóolajat a növény „életerejének” is hívják. (Aromaterápiás módszer még többek között az inhalálció, párologtatás, bedörzsölés, lemosás és borogatás is.)
Kétfajta növényi olajat különbözetünk meg: az illóolajokat és a zsíros olajokat. Az illóolajakat minden alkalommal hígítani kell. Egy masszázshoz a kikevert illóolaj-variáció mennyisége maximum 25-30 csepp lehet. Ebben mindig lennie kell egy domináns olajnak, ami 8-10 csepp. E mellé még 4-5 fajta olajat tehetünk a keverékbe, megfelelően felosztva, az illóolajakat ugyanis nem szabad töményen alkalmazni. A bázis olajok zsíros olajok, amelyeket az illóolajok hígítására szoktak használni. A bázis olajok ezen kívül bőrápoláshoz, masszírozáshoz, bedörzsölésre kifejezetten alkalmasak, hasznosak.
A masszázs menete:
Az illóolajos masszázs általában lassú, gyengéd, ám mély masszázsfogások alkalmazásával kezdődik, elősegítve a felmelegített olaj bőrbe jutását. A hosszú, simító – ám nem „simogatós”! – mozdulatokból álló masszázs az egész testet ellazítja. A masszázs teljes testen, sok olaj felhasználásával történik, a talptól az arcig, a hajas fejbőrig bezárólag. (A talp kérésre kihagyható.). Az aromaterápiás masszázs része az alapos fogásokkal kivitelezett nyújtás és az ízületek kimozgatása is, kicsit a lomi lomi hawaii masszázshoz hasonlóan.
A 60 perc hosszóságú változatban a kezelés során a vendég hason fekvésben helyezkedik el, a 90 és 120 perces változatoknál a masszázs hanyatt fekvésben kezdődik, és hason fekvő helyzetben végződik.
Masszázs után (ha tehetjük) még legalább 4-5 órát várjuk a zuhanyozással, hogy az olaj minél jobban beszívódhasson a bőrbe.
Az aromaterápiás masszázs előnyei:
A masszázs önmagában is hatékony kezelési mód, de az illóolajok kedvező hatásaival és a masszázsolajokkal kiegészítve a kezelés jóval hatékonyabb lehet. Az illóolajok segítik az izmok ellazulását, serkentik a nyirokrendszert, jó hatással vannak a keringésre. Fokozzák a szervezet természetes méregtelenítését. A kezelés megfiatalítja, táplálja, tisztítja a bőrt.
Az izmokból és az ízületekből a nyújtó mozdulatok hatására kioldódik minden feszültség és merevség. A szövetek anyagcsere-folyamata és az oxigénellátása javul, mivel a vér- és nyirokkeringés fokozódik. Az izomszövetekben fellazul a feszültség és a test a teljes nyugalom állapotába kerül. Az olaj bemasszírozásával értékes tápanyagok jutnak a bőrbe.
A masszázs hatása a kezelés után még több napon át érezhető. Kifejezetten ajánlott stresszes életvitelű, feszült vagy szorongó vendégeknek. Kimerültség, álmatlanság, rossz közérzet esetén ha felfrissülésre, „energiára” vágyik, válassza ezt a masszázsfajtát!
A kezelés gyakorisága:
A masszázs igénybe vehető akár kúraszerűen (3-6 alkalom) is. Ebben az esetben az aromaterápiás meleg olajos masszázst ajánlott hetente egyszer végezni, majd a kúra végeztével, ha indokolt, lehet „emlékeztető” kezeléseket végezni 2-3 hetente.
Kolléganőink előszeretettel ismertetik meg Önnel is az aromaterápiás masszázst, annak minden előnyével együtt – élje át Ön is ezt a nagyszerű élményt!